Zegarek na komunię dla dziecka

Początek maja to przede wszystkim okres pierwszych komunii. Zarówno najbliższej rodzinie, jak i dalszym znajomym często sen z powiek spędza wybór prezentu dla dziecka. Do najbardziej klasycznych, a zarazem i najbardziej pożądanych podarków należą zegarki. Czym się kierować, wybierając taki upominek?

Jak wybrać zegarek na komunię?

Zegarek jest prezentem ponadczasowym. Wielu producentów ma w swej ofercie specjalne serie komunijne, o odświętnym wyglądzie. Często są one wyposażone w białe paski. Jeśli zdecydujemy się na taki wybór, rozważmy uzupełnienie prezentu o wymienny pasek – biały kolor szybo się brudzi i nie do wszystkiego pasuje. Pamiętajmy również, że wybierając zegarek na komunię, możemy korzystać z pełnej oferty sklepów i nie musimy ograniczać się do produktów przygotowanych specjalnie z myślą o tej okazji. W takiej sytuacji warto wzbogacić prezent o grawer. Nie są to znaczne koszta, a sprawią, że będzie on pamiątką na lata.

Przy wyborze prezentu powinniśmy kierować się nie tylko chwilowymi trendami na rynku czy własnym gustem, ale przede wszystkim potrzebami i zainteresowaniami obdarowywanego dziecka. Bezwzględnie pamiętajmy o tym, że bransoleta bądź pasek musi pasować na malutką rączkę dziecka, której obwód może być nawet o kilka centymetrów mniejszy od naszego. Jest to oczywistość, lecz dorośli często o tym zapominają.

Jaki zegarek na komunię dla chłopca?

Prezent dla chłopca powinien być przede wszystkim wytrzymały. Warto zwrócić uwagę na szeroką gamę eleganckich zegarków sportowych. Jeśli dziecko komunijne interesuje się na przykład kolarstwem, nie bójmy się poszukać prezentu, który wpisywać się będzie w tę tematykę. Obecnie modele sportowe również charakteryzują się niebanalnym designem i elegancją.

Zegarek Casio, GA-100-1A1ER, G-SHOCK
Zegarek Casio, GA-100-1A1ER, G-SHOCK

 

Mali chłopcy uwielbiają zegarki z dużą liczbą nietypowych funkcji. Nawet jeśli szukamy prezentu o tradycyjnym wyglądzie, zadbajmy o to, żeby na przykład umożliwiał on podgląd godziny w różnych strefach czasowych bądź został wyposażony dodatkowo w termometr czy kompas. Taki upominek nie tylko będzie pełnił rolę praktyczną, ale również sprawdzi się w wielu zabawach.

Casio Casio Collection AQF-102WL-4BVEF
Casio Casio Collection AQF-102WL-4BVEF

 

Jaki zegarek na komunię dla dziewczynki?

Nie jest tajemnicą, że dziewczynki interesują się przede wszystkim wyglądem zegarków, traktując je jako modny dodatek. Wybierając prezent dla dziewczynki, warto więc kierować się przede wszystkim kwestiami estetycznymi. 8-latki mają już często wyrobiony gust (który prawdopodobnie będzie z biegiem czasu jeszcze się zmieniał). Zastanówmy się więc, jaki podarek będzie się w niego wpisywał.

Zegarek Casio, BGS-100GS-7AER, Damski, BABY-G
Zegarek Casio, BGS-100GS-7AER, Damski, BABY-G

 

Młoda dama na pewno zachwycona będzie zegarkiem na klasycznej, srebrnej lub złotej bransolecie. Wśród nich znaleźć można zarówno modele w pełni tradycyjne, jak i te stworzone z nutką „fantazji” – o nietypowych cyferblatach bądź oryginalnym kształcie. W najnowsze trendy wpisują się jednak również modele o ciekawych akcentach kolorystycznych. Hitem ostatnich lat są bransolety żelowe. Choć tradycjonalistów może to zdziwić, takie urządzenie – dobrej marki i o ciekawym designie – również  w pełni nadaje się na komunijny prezent.