Jaki zegarek kupić dla dziecka?

Pierwszy zegarek naszej małej pociechy jest zazwyczaj dawany jako prezent z okazji różnych uroczystości – urodzin, imienin, czy I Komunii. Obojętne, na którą z tych uroczystości planujemy zakup czasomierza, powinniśmy pamiętać, że nie należy kupować pierwszego lepszego modelu. A już na pewno nie powinniśmy przy wyborze zegarka dla dziecka kierować się wyłącznie naszym gustem. To co podoba się dorosłym, niekoniecznie sprawi radość dziecku.

Zegarek dla dziecka nie powinien być czasomierzem z górnej póki cenowej. Powinniśmy także pamiętać, że jeśli wybieralibyśmy zegarek według naszego „dorosłego” gustu, prawdopodobnie będzie on za duży na szczupłą dziecięcą rączkę.

Planując zakup zegarka przeznaczonego na prezent dla dziecka powinniśmy przede wszystkim rozpocząć poszukiwania wśród modeli zaprojektowanych i stworzonych z myślą o dzieciach. Szczególną popularnością w ostatnich latach wśród dzieci jak i nastolatków cieszą się te marki zegarków, które w swojej ofercie posiadają ciekawe, kolorowe zegarki wyróżniające się szczególnie intensywnymi barwami. Czasomierze w intensywnych niebieskich np.

Zegarek Timex, TW5K96900, Marathon
Zegarek Timex, TW5K96900, Marathon

różowych,

Zegarek Timex, T5K771, Marathon
Zegarek Timex, T5K771, Marathon

Dodatkowo, zegarki przeznaczone specjalnie dla milusińskich mają małe rozmiary. Ich obwód wynosi do 15 cm, a szerokość to niecałe 3 cm. Dzięki temu będą idealnie pasowały na szczupłą rękę, a ich wyraziste kolory na pewno przyciągną uwagę i spodobają się dziecku.

Dodatkowym atutem zegarków przeznaczonych wyłącznie dla najmłodszych jest ich niewygórowana cena, czasomierze takie można kupić w kwocie nieprzekraczającej 300 zł.

Niektóre dzieci jednak nie podążają za panującą modą lub my sami stwierdzamy, że taki zegarek będzie zbyt dziecinny dla naszej pociechy. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór spośród szerokiej oferty zegarka bardziej dorosłego. Jednak nie powinniśmy przesadzać. Z całą pewnością, za parę lat, gdy dziecko podrośnie kupi sobie nowy zegarek (bo prezent ulegnie zniszczeniu) lub go dostanie np. z okazji 18-tych urodzin.

Poszukując zegarka dla chłopca warto wybierać taki, który będzie charakteryzował się odpowiednią wytrzymałością. Należy przy tym pamiętać, aby nie był zbyt duży. Ciekawe modele można odnaleźć szczególnie w ofercie firmy Casio np.

Zegarek Casio, AE-1300WH-4AVEF, Casio Collection
Zegarek Casio, AE-1300WH-4AVEF, Casio Collection

Dla chłopca idealnie sprawdzi się zegarek elektroniczny, który będzie miał nie tylko sportowy wygląd, ale także kilka ciekawych funkcji. Dodatkowym atutem może być np. wodoszczelność – nawet jeśli mały mężczyzna zapomni zdjąć zegarka do kąpieli czy podczas lekcji na basenie – taki czasomierz wyjdzie z nich bez szwanku.

Dla rodziców, którzy mają problemy ze ściągnięciem swojego śpiocha rano z łóżka, ciekawą opcją będzie zegarek posiadający funkcję budzika, np. 

Zegarek Timex, T5K528, Ironman Triathlon
Zegarek Timex, T5K528, Ironman Triathlon

Z kolei dla dziewczynek, najlepszym wyborem będzie kolorowy zegarek. Szczególnie jeśli mała dama nie przepada w zegarkach elektronicznych. Warto więc poszukać eleganckiego, małego, kolorowego zegarka, który sprawi dziewczynce wiele radości, np. 

large_T79081

Jakiego zegarka na pewno nie kupować dziecku? Na pewno drogiego i dużego. Maluch nie ucieszy się z prezentu, który będzie mógł założyć dopiero po 10 latach. Co więcej przez ten czas mogą i gust mogą się zmienić zupełnie. W dodatku w przypadku większości zegarków kwarcowych, przez tak długi okres leżenia w szufladzie – mogą okazać się już bezużyteczne.