Jaki jest fajny zegarek męski?

Zegarek od dawna już nie spełnia wyłącznie funkcji czasomierza. Dziś jest to niezbędny element codziennej stylizacji, klasyczna biżuteria, a w przypadku mężczyzn, podstawowa i często jedyna, na którą mogą sobie pozwolić. Jego wybór nie jest jednak łatwy i zależy od wielu czynników. Jak wybrać męski zegarek, który najlepiej będzie się prezentował na nadgarstku?

Zegarek to przede wszystkim dodatek, ozdoba, która powinna podkreślać stylizację. W przypadku zegarka dla panów powinien dodawać jeszcze elegancji, a przede wszystkim męskości. Z tym ostatnim nie jest jednak łatwo, zwłaszcza, gdy producenci zegarków zasypują nas tak wieloma modelami, różniącymi się nie tylko wyglądem, ale i przeznaczeniem. W przypadku męskiego zegarka zasada jest prosta – powinien mieć prosty design, pasować do stylu, wieku i osobowości oraz być funkcjonalnym. O zasadach tych powinny pamiętać również panie, które zdecydują się na zakup prezentu w postaci zegarka dla ukochanego mężczyzny.

Wybór zegarka pod kątem osobowości to jednocześnie najłatwiejsza i najtrudniejsza część, bo jeśli już decydujemy się na zakup zegarka to raczej jednego a porządnego, a to wiąże się również z ceną. Tak więc musimy zdecydować, jaki zegarek najbardziej odda nasz charakter i który najlepiej będzie pasował do stylu, jaki prezentujemy na co dzień. Sportowy, elegancki czy może uniwersalny. Należy jednak pamiętać, że o ile uniwersalny będzie pasował do wszystkiego to sportowy do garnituru już nie i odwrotnie. Dobierając zegarek klasyczny, elegancki musimy się kierować innymi dodatkami jak spinki do garnituru, buty lub pasek do spodni. Wszystko powinno się ze sobą uzupełniać. Również mężczyźni w średnim wieku lub starsi panowie zdecydowanie powinni postawić na zegarki bardziej eleganckie.

Fajny zegarek męski nie musi też od razu oznaczać ogromnej koperty, najlepiej na bransolecie. Coraz częściej decydujemy się na czasomierze na paskach skórzanych lub silikonowych, ze względu na wygodniejsze noszenie oraz większą wytrzymałość, a także niższe koszty wymiany. Ciekawą propozycję przedstawia marka Lorus w modelu RW637AX9. Prosta koperta o okrągłym kształcie, wykończona stalą szlachetną, z kolorowym paskiem wykonanym z silikonu, doskonale sprawdzi się u panów, którzy nie boją się mocnych kolorów.

Zegarek Lorus, RW637AX9, Męski, Digital Chrono
Zegarek Lorus, RW637AX9, Męski, Digital Chrono

Połączeniem elegancji i sportowego stylu może być natomiast zegarek marki Certina, model zaprojektowany przez słynnego biatlonistę Ole Einara Bjørndalena. Okrągła koperta, o klasycznym wyglądzie, z czerwonymi wykończeniami, to równie bezpieczny wybór dla niezdecydowanych, a także mężczyzn eleganckich w pracy i mniej formalnych prywatnie.

Zegarek Certina, C024.410.16.081.10, DS 2 Gent Precidrive Ole Einar Bjørndalen LIMITED EDITION
Zegarek Certina, C024.410.16.081.10, DS 2 Gent Precidrive Ole Einar Bjørndalen LIMITED EDITION

Zegarek City Gent Chrono od Calvina Kleina to zdecydowanie zegarek uniwersalny – pasujący na każda okazję.

Zegarek Calvin Klein, K2G271C1, City Gent Chrono
Zegarek Calvin Klein, K2G271C1, City Gent Chrono

Mężczyznom stawiającym na ciekawy design zdecydowanie poleca się zegarki złote lub srebrne, ponadczasowe. Ostatnio modne są również zegarki retro w stylu lat 80. albo te na gumowym pasku. Najważniejsze przy wyborze zegarka jest to by nam się po prostu podobał.