Idealne zegarki dla sportowców

Dla zdecydowanej większości użytkowników zegarek nie musi posiadać żadnych specjalnych opcji. Nie musi być nawet odporny na uszkodzenia czy pokryty mineralnym szkiełkiem. Ważne jest natomiast, aby precyzyjnie odmierzał czas. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku sportowców, którzy poszukują zegarków naprawdę wysokiej jakości. Jaki jest ten idealny zegarek dla osoby aktywnej fizycznie?

Dostępne dzisiaj w sprzedaży zegarki dla sportowców nie tylko pokazują aktualną godzinę. Zawarte w nich elementy umożliwiają mierzenie przebytego dystansu, liczenie kalorii, a nawet pokazują położenie. W tym ostatnim wypadku niezbędny jest moduł GPS. Czy są to jednak najważniejsze elementy, na które musimy zwracać uwagę, kupując zegarek sportowy?

Duży wyświetlacz

Dobry zegarek sportowy to przede wszystkim model elektroniczny. Ważne jest jednak, jak duży ma wyświetlacz. Generalnie przyjmuje się, że im jest większy, tym oczywiście lepiej. Odczytanie wskazać czasomierza jest wtedy mało problematyczne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia czy wykonywania intensywnego ruch. To, jak wyraźnie widać na zegarku określone wskazania, ma znaczenie nie tylko wówczas, kiedy odczytujemy godzinę, ale też wtedy, kiedy zależy nam na włączeniu stopera. Dobry zegarek sportowy ma naprawdę czytelne cyfry, które pokazują zarówno minuty, jak i sekundy.

Zegarek Casio, PRW-2500-1ER, PRO TREK
Zegarek Casio, PRW-2500-1ER, PRO TREK

Solidny pasek

W czasie aktywności fizycznej nie trudno o zgubienie zegarka. Dlatego osoby regularnie uprawiające sport powinny postawić na model, który naprawdę porządnie leży na ręce. Dzięki temu można być pewnym, że zegarek w najmniej odpowiednim momencie po prostu nie zsunie się z ręki. Pasek z tworzywa sztucznego to dobre rozwiązanie. Warto jednak zawsze sprawdzić, czy ma wystarczająco dużo „oczek”. Im jest ich więcej, tym lepiej. Trzeba bowiem pamiętać, że zawsze mogą przytrafić się nam wahania wagi, a wtedy pasek może stać się za duży bądź za mały. Dodatkowe „oczka” rozwiązują problem.

Gwarancja

Dobry sportowy zegarek objęty jest również gwarancją producenta, która nie wyklucza uszkodzeń powstałych w czasie aktywności fizycznej. Trzeba pamiętać, że w czasie uprawiania każdego sportu może dojść do uszkodzenia zegarka. A przecież model sportowy kupujemy właśnie po to, aby nie zdejmować go wówczas, kiedy zamierzamy uprawiać sport. Gwarancja producenta pozwala poczuć się nam o wiele pewniej i skoncentrować się w pełni na treningu, a nie ochranianiu czasomierza.

Dobre zegarki sportowe znajdują się w ofercie większości renomowanych producentów. Dostępne są modele zarówno dla panów (jak ten zaprezentowany powyżej), jak i dla pań.

Zegarek Casio, BA-120-7BER, BABY-G
Zegarek Casio, BA-120-7BER, BABY-G

Wymienione przed chwilą cechy to jedynie niewielki wycinek tego, co zawsze warto brać pod uwagę podczas kupna zegarka sportowego. Pamiętanie o nich pozwoli jednak znaleźć czasomierz, który w czasie treningu sprawdzi się idealnie. A przecież właśnie o to chodzi, aby sport dostarczał nam przyjemności na każdym polu.