Trzy rosyjskie linie Apple Watch

Opublikowano przez Marcin Rusinek

Od dawna znani i cenieni przez klientów producenci zegarków decydują się raz na jakiś czas wypuścić na rynek tak zwane serie limitowane. Nie kosztują one małe, ale charakteryzują się cechami, których nie posiadają dostępne w ciągłej sprzedaży modele. To właśnie z tego powodu cieszą się one niemałą popularnością. Obecnie prawdziwym hitem jest Apple Watch, który powstał z myślą o rynku rosyjskim.

Od ponad roku na rosyjskim rynku kupić można iPhony z podobizną Władimira Putina – obecnego prezydenta Rosji, który jako polityk wzbudza na świecie ogromne kontrowersje. Produkt jest dziełem firmy Caviar, która zdecydowała się pójść o krok dalej. Do słynnych iPhonów dołączył zegarek – Apple Watch.

Trzy interesujące linie

Firma Caviar oferuje obecnie swoim klientom aż trzy linie wysokiej klasy zegarków, których wygląd nawiązywać ma do długiej, ciekawej i wyjątkowo burzliwej historii państwa rosyjskiego. Pierwsza z linii poświęcona została carowi Piotrowi I. Nazwano ją mianem Imperium. Druga nawiązuje do chyba najbardziej znanej na świecie postaci świata polityki – do Władimira Lenina/ Seria ta nazwana została mianem ZSRR. Wyraża ona tęsknotę Rosjan za miniony czasami ogromnej potęgi Rosji. Co ciekawe, wielu mieszkańców państwa rosyjskiego jest przekonanych, że czasy te prędzej czy później powrócą. Ostatnia z serii to Współczesność. Właśnie ona poświęcona została Putinowi.

Zegarek z serii Współczesność

Model, który firma Caviar zdecydowała się poświęcić właśnie Putinowi, charakteryzuje się pozłacaną obudową. Nawiązuje ona do bogactwa Rosji oraz jej znaczącej pozycji na mapie politycznej świata. Na obudowie umieszczona została przepiękna panorama Moskwy – stolicy Rosji, która jest niezwykle urodziwym miastem. Całości dopełnia podpis prezydenta – Władimira Putina. Firma Caviar zachwala ten zegarek jako doskonały sposób na to, aby pokazać swoją pozycję. Jest to propozycja dla osób ceniących luksus oraz produkty wysokiej jakości. Nie wszyscy jednak mają ochotę na utożsamianie się z państwem rosyjskim, któremu przecież zarzuca się obecnie wiele zbrodni wojennym.

Co zamiast zegarków w hołdzie Putinowi?

Osoby, które również cenią produkty najwyższej jakości, a jednocześnie niekoniecznie chcą stawiać na produkty kojarzące się z Putinem, mogą zdecydować się na klasyczne zegarki marki Doxa.

large_357-35-021-02To również produkty, które uznawane są za luksusowe, a sama marka znana jest na całym świecie od setek lat. Pochwalić może się naprawdę długą historią, która rozpoczęła się w roku 1889. Od tamtej pory zegarki marki Doxa powszechnie wybierane są przez wszystkich, którzy chcą mieć nie tylko zwykły czasomierz, ale produkt stojący na najwyższym poziomie.

Zegarki firmy Caviar to na pewno gratka dla kolekcjonerów. Mało jednak prawdopodobne, aby sięgnęli po nie zwykli ludzie, którzy nie mieszkają na terenie Rosji. Większości z nas hołdowanie Putinowi wydaje się być bowiem co najmniej nieodpowiednie. I wydaje się, że takiego stanowiska należy się trzymać.