Kiedy zmienić bransoletę do zegarka?

Opublikowano przez Marcin Rusinek

Wymiana bransolety w zegarku motywowana jest różnymi przyczynami. Przede wszystkim w każdym zegarku, nawet tym ekskluzywnym, bransoleta czy pasek mogą się po pewnym czasie nieco zniszczyć. Często jednak decydujemy się na kupno tych akcesoriów ze względu na chęć zmiany. Dobrze dobrana bransoleta może dodać większego uroku, zmienić całkowicie wygląd naszego zegarka, który nosimy już jakiś czas. Ważne jest jednak to, by dokonać trafnego wyboru.

Idealny rozmiar bransolety

Gdy bransoleta nosi na sobie znaki zużycia, przetarcia czy pojawiają się inne uszkodzenia, to znak, że należy pomyśleć o wymianie. Często stawiamy na nowe bransolety również w momencie, gdy po prostu chcemy coś zmienić i odświeżyć wygląd swojego zegarka. Podstawą wymiany bransolety jest określenie jej rozmiaru. Należy ją zmierzyć w miejscu, gdzie znajduje się koperta. W ten sposób uzyskujemy konkretną informację, co do tego, jakiego rozmiaru nowej bransolety mamy szukać. Warto o tym pamiętać, ponieważ zbyt duża albo za mała bransoleta nie będzie się dobrze prezentować, sprawi, że zegarek będzie wyglądał śmiesznie, nieładnie czy po prostu nam się nie spodoba. Gdy mamy zegarki DOXA warto pomyśleć o oryginalnych, markowych bransoletach. Wtedy mamy pewność, że będą one idealnie pasować do konkretnego modelu, jak chociażby do delikatnego zegarka DOXA, 211.15.021.10, NEW TRADITION LADY. Dopasowana szerokość bransolety to świetny wybór, nie oznacza to jednak, że zmiana nie będzie zauważalna. Wybór nowej opcji estetycznej to kolejny krok, jaki chcemy wykonać.

Bransoleta do zegarka DOXA

W momencie wymiany bransolety, można się zastanowić nad zmianą stylistyczną. Zegarki DOXA zachwycają swoją różnorodnością, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować do nich wiele atrakcyjnych akcesoriów. Jeśli do tej pory zegarek DOXA posiadał bransoletę w kolorze srebrnym czy stalowym, można postawić chociażby na taką odmianę jak bransoleta o cieplejszej barwie, którą znajdziemy w modelu DOXA, 254.95.051.17, CHIC. Dobrym pomysłem jest także bardziej radykalna zmiana. Możemy wybrać bransoletę nie tylko w innym kolorze, ale również wykonaną w zupełnie odmienny sposób. Ciekawy przykład takiego uzupełnienia możemy odnaleźć chociażby w modelu zegarka DOXA, 173.35.021.11, D-LIGHT LADY. Dotychczasowa bransoleta wcale nie musi być zużyta, czy zniszczona, by ją wymienić. Wystarczy chęć zmiany i odświeżenia wyglądu swojego modelu. Można wtedy zakładać różne bransolety, w zależności od swojej stylizacji czy okazji, na którą wkładamy zegarek.

Zegarki DOXA z nową bransoletą

Atrakcyjne zegarki DOXA zapewniają wiele możliwości modyfikacji, dlatego warto bawić się stylami i trendami. Gdy nosimy zegarek już dłuższy czas, możemy się znudzić, więc można poszukać dla siebie ciekawej odmiany, która sprawi, że odkryjemy swój model na nowo. Złote, srebrne, stalowe, a także kolorowe bransolety, z różnego rodzaju elementami ozdobnymi to świetny sposób na to, by zyskać zupełnie nowy zegarek i odświeżyć swój styl. Można również zamienić bransoletę na pasek, a wtedy zegarek DOXA będzie się prezentował równie ciekawie.