Doxa – historia marki

Opublikowano przez Marcin Rusinek

W sprzedaży dostępne są zegarki bardzo różnych marek. Wśród tych, które uważane są za jedne z lepszych, znajdują się produkty sygnowane nazwą Doxa. To produkt najwyższej jakości, który może zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Marka Doxa to synonim prawdziwej elegancji, która wpisuje się w najbardziej klasyczne nurty. Każda kolekcja cechuje się niezwykłą dbałością o najdrobniejsze nawet elementy. Każdy zegarek jest prawdziwym dziełem sztuki, które nie trafia się dwa razy. Doxa może pochwalić się blisko stu dwudziestoletnią historią, która jest najlepszym dowodem na to, że tworzeniem tych pięknych, klasycznych zegarków zajmują się osoby posiadające ogromne doświadczenie i naprawdę rozległą wiedzę.

Początki

Uważa się, że przedsiębiorstwo DOXA powstało w roku 1889. Wówczas to mający wtedy dwadzieścia jeden lat Georges Ducommun otworzył swój zakład zegarmistrzowski. Miało to miejsce w leżącym na terenie Szwajcarii kantonie Neuchatel. Początkowo jedynie naprawiał zepsute czasomierze. Z czasem jednak zaczął je sam tworzyć i sprzedawać. Od samego początku jego praca cieszyła się ogromnym uznaniem. Pracę Ducommuna cechowało pełne zaangażowanie i oddanie się temu, co robił. Za sprawą tego wszystkie jego zegarki były unikatowe. Ich cechami charakterystycznymi były ręczne zdobienia kopert, które nadawały im wyjątkowego wyglądu.

Dalsze losy

Ducommun produkował zegarki kieszonkowe. Cechował je nie tylko piękny wygląd, ale również niezwykle wysoka jakość. To właśnie dzięki temu błyskawicznie doceniono je nie tylko w Szwajcarii, ale również poza nią. W 1905 roku czasomierze zostały odznaczone licznymi nagrodami w czasie wystawy, która miała miejsce w leżącej w Belgii Liege. Rok później przyszły kolejne sukcesy – tym razem we włoskim Mediolanie. Nagrody i wyróżnienia sprawiły, że doskonała opinia o zegarkach tego jakże młodego i niedoświadczonego zegarmistrza niosła się lotem błyskawicy. Przełom nastąpił w roku 1908, kiedy to Ducommun stworzył zegarek, który działał aż przez osiem dni. To właśnie to dzieło przyczyniło się do ogromnego rozkwitu jego małej dotychczas firmy.

Zegarek, który dał prawdziwy sukces

Czasomierz, który przyczynił się do takiej popularyzacji firmy Ducommuna, charakteryzował się naprawdę dużą kopertą. Jednocześnie zastosowano w nim nowoczesny jak na tamte czasy mechanizm, który był naprawdę prosty w obsłudze. Docenili go nie tylko zwykli użytkownicy, ale również przedsiębiorcy. Zaczęto masowo produkować zegarki, które działały aż przez osiem dni. Montowano je głównie w samochodach oraz samolotach. Były to bowiem czasy, kiedy następował intensywny rozwój tych środków transportu.

Wiek XX i czasy współczesne

W czasie I wojny światowej z zegarków DOXA korzystali niemieccy żołnierze. To, że marce zaufało wojsko, jest najlepszym dowodem na to, że były to zegarki naprawdę świetnej jakości. Dzisiaj również są cenione i chętnie kupowane przez osoby, którym zależy nie tylko na wyglądzie, ale również jakości. Dostępne są zarówno modele dla pań, jak i panów.